Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/modules/show.full.php on line 243 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 64 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 60 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 68 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 77 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 262 MOD Yapmada Desteğe İhtiyacım Var. » TurkCossacks - Cossacks, Mount Blade, League of Legends, Silkroad Online, Istanbul Kiyamet Vakti ile ilgili hersey
Cossacks , Mount Blade , Forum, Portal » Cossacks » Modifikasyonlar » MOD Yapmada Desteğe İhtiyacım Var.

Görüntülenme: 2593 Tags MOD Yapmada Desteğe İhtiyacım Var., MOD Yapmada Desteğe İhtiyacım Var.

  


.:: Gizli Içerik: Içerigi görebilmek için Facebook Sayfamizi 'TIKLA' begenin ve sonra bu sitemize Üye olun::.


  

Hemen konuya geçiyorum.Oyunda özellikle Türk ordusunun oyunda genel olarak çok zayıf olduğunu düşünüyorum. Bende bunun üzerine özellikle Türk ordusuna yönelik kendime bir mod yapayım dedim ve internette yabancı bir siteden CS1'de mod yapmak için kullanılan bir takım programları indirdim ama maalesef beceremedim. Bildiğiniz gibi oyununun orjinalinde yapay zeka çok zayıf (en zor zorluk derecesinde bile) ve birimler arasında güç bakımından bariz uçurumlar var. Mesela 18yy. dragoonlar yada Prusya tüfekçileri oyundaki savaş tanrıları gibi birşey (ki zaten bu ordu multiplayerda herkesin favorisi).Bu iki birime karşı hangi birimleri yollarsanız yollayın darmadağın ediyorlar.Şimdi hal böyleyken oyundaki stratejik esneklik birden yok oluyor maalesef. Mesela böyle bir orduya karşı bizim şanlı Türk ordusunun şansı "0".Bir karşılaştırma yaparsak Prusya tüfekçisinin özellikleri upgradeler düzgün sırada yapılınca: HP:100, Defans:21 ateş gücü:106 süngü saldırısı:87 ama en güçlü piyademiz olması gereken yeniçerilerimizin ise sadece HP:55 defans:9 ateş gücü:30 süngü saldırısı ise yok.İkisi arasında fiyat farkı çok fazla ama iyi bir oyuncu her zaman kaynak toplamayı iyi becerir ve fiyat dezavantajını yok eder. Yani böyle olunca oyun yap güçlü askerleri şekle düzene sokmadan yolla moduna giriyor maalesef .
Bana sorarsanız Mod yaparken illaki grafik değişikliğine yada yeni birim eklemeye gerek yok. Sadece var olan birimlerin özelliklerini değiştirip yapay zeka seviyesini yükseltsek bile oyun, stratejik olarak zenginlik kazanıp çok daha zevkli hale gelecektir. Bunun için bende kendi yapmaya çalıştığım modda şunları yapmayı düşünüyordum tabii ki var olan oyunuda biraz eleştiricem:
- Modda tüm piyadelerin canı (HP'si) belirli bir seviyede olmalı yani "100".Paralı askerler hariç tabii ki. Aynı şey süveriler içinde geçerli. Mesela Cossacks 2 bu konuda çok iyi. Onda bildiğiniz gibi hafif süvariler 250, orta ve ağır süvariler 300 ve elit sayılabilecek süvariler 400 cana sahip.Ama CS1 de mesela moskovların adı sanı duyulmamış ne idüğü belirsiz vityaz denen süvarilerinin canı 480 iken bizim cengaver sipahilerin ise 340. Halbuki ikiside ağır süvari sınıfında ve gerçekte sipahiler çok daha kalitelilerdi.
Bildiğiniz gibi oyun biraz ilerleyince tüfeği olmayan sadece yakın dövüşe giren bütün birimler upgradeleri en pahalı ağır süveriler dahil tüfekli askerlere ve özellikle dragoonlara çerez oluyorlar. Mesela elinizde 160 birimlik cuirasier birliğini 196lık bir 18yy. musketeer birliğine yollayın. Savaşın sonunda tabii ki ezici bir biçimde musketeerlar kazanıyor. Normalde bu tarz süvarilerin yakın dövüşte herkesi perişan etmeleri lazımken burda kendileri perişan oluyorlar. O yüzden bu düzeltilmeli. Misal pikemenlerin yakın dövüşte süngülü askerden çok daha güçlü olmaları lazım.(nede olsa biri 45-50 cm'lik süngü öteki 2,5 - 3 metrelik kargı kullanıyor)Ayrıca pikemanlar öyle süverilere karşı yazıldığı gibi öyle etkili metkilide değiller. Aslında hiçbirşeye karşı etkili değiller en fazla tüfekçilerinizin önünde düşmana karşı yem olarak kullanabiliyorsunuz..MOD yaparken defans/shield ve atak çeşidi ayarlarıda değiştirilmeli.Mesela süvarilerin mızrak saldırısına karşı defansı düşük piyadelerinde kılıç saldırısına karşı zaafiyeti olmalı.
Türkiye ve Cezayir'de okla savaşan askerler var bilindiği üzere ki bizimkinin adı tatar.Bana sorarsanız en gereksiz birimler çünkü herhangi bir upgradeleri yok. Yani 0 defansları var ve attığı oklarda bi türlü hedefini bulmuyor. Bina okla bina yıkma gibi bir özellikleri var fakat buda ancak oyunun erken dönemlerinde mevcut çünkü binalar için geliştirmeleri yaparsanız bu özellikleride hemen hemen kalmıyor. Bunlarda genel olarak diğer tüfekli askerlerin önünde ancak yem olarak kullanabiliyorlar hepsi bu.Bunlarda geliştirilmeli.(Sağolsun Atabey kendi modunda tatarlar için ufak bir geliştirme yapmış)
Tüfekli askerler sanki güdümlü mermi atıyormuş gibi attığını vuruyor böyle olunca yakın dövüşe giren askerler ki süvarilerde dahil tüfeklilerin yanına bile yaklaşamıyor ki bu da strateji olgususunu öldürüyor. En azından her attıklarını vurmamaları ve daha yavaş atış oranına sahip olmaları lazım. Mesela standart bi musketeer nişan yüzdesi %60-65 iken daha iyi seviyedeki bir tüfekli askerin (Mesela yeniçeriler veya fransız chasseurleri gibi) %75-80 olmalı ve 18yy dragoon ile Prusya tüfekçisi gibi bir takım aşırı ateş gücüne sahip olanların ateş güçleri makul seviyelere düşürülmeli.
- Beni en çok kahreden Türkiye'nin çağ atlamaması. Burda bize karşı ırkçılık yapıldığını düşünüyorum. Neyse bunun için şunu yapmaya çalıştım. 18. yy'la atlamak yerine yeni ve pahalı upgradeler koyup Türk ordusunu diğer ordularla kapışabilecek duruma getirmek. Mesela 18 yy pikeman yerine mevcut osmanlı askerine yeni pahalı upgradelerle güçlendirmek yani kısaca var olan askerlere "ıslahat" geliştirmesi gibi birşey.
Sözün kısası oyundaki her birimin 17yy da veya 18yyda olsun savaşta bir etkinliği ve kullanılabilirliği olmalı.
- Oyunda "multibarreled cannon" diye bir fenomen var. Türkiye ve Cezayirde bu top yok bildiğiniz üzere nedenide gelişmelerini tamamlamamış olmalarıymış!!!.(Gavurlar Cossacks ansiklopedide aynen böyle yazmış) Bu öyle birşey ki 3-5 atış yapıyor hoop bir bakmışsınız ne askeriniz kalmış ne birliğiniz.Bu topun bir özelliği zırhlı birimlere karşı hemen hemen sıfır etkisi var. Bunları zaten biliyorsunuz. Özellikle multiplayerda 1000 yada 5000 pt'de gavurun biri bundan 5 -10 tane yaparsa ve sizde milliyetçilik yapıp Türkleri aldıysanız bilin ki kesin kaybettiniz. Bununla ilgili bir dengeleme yapılmalı. Mesela bu birimin gücü makul bir seviyeye getirilip Türk ordusunada buna denk yeni bir birim konulabilir "saçma topu" gibi gerçekte var olan bir top gibi.
- Oyununda yapay zeka çok düşük demiştim. Mod yapınca internette oynayamıyacağınız göre bilgisayara karşı oynuyorsunuz mecburen zorunlu olarak yapay zekayı düzeltmeniz lazım. Bildiğiniz gibi oyunun yapay zekası en yüksek zorluk derecesinde bile sadece 3-4 farklı birim yapıyorve "formation" falan kullanmıyor. Yapay zeka konusunda İmperia Mod çok iyiydi en azında bilgisayar adamı bayaa zorluyor.
Kısaca arkadaşlar bu saydığım özellikleri olan bir mod yapmak isyirum lütfen bana bu konuda yardımcı olun.

Konuyu Forumdan Takip Edin:
http://turkcossacks.com/forum/cossacks-gen...-ihtiyacim-var/


  


.:: Gizli Içerik: Içerigi görebilmek için Facebook Sayfamizi 'TIKLA' begenin ve sonra bu sitemize Üye olun::.


  

Google - Keyword: karşı, Mesela, olarak, yapay, yakın, hemen, böyle, Cossacks, askerler, olmalı, birimler, birim, Bildiğiniz, maalesef, konuda, özellikle, tüfekli, Prusya, süvariler, özellikleri.
<-- Oylama  
Beğendim(+) +2 Beğenmedim(-)
YazarkaracehennemBey Tarih 10-07-2010, 01:36 Yorumlar (0)

Bizi Facebook'dan takip edin :
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
BAĞIŞ
Sitemize bağış yaparak katkıda bulunabilirsiniz.
Konu Ekle / PAYLAS

Son Yorumlar
 • → geveze_52
  Cossacks Türkce Yama

  Yazar: geveze_52

  Konu: Cossacks Türkce Yama

  Güzel site vepaylaşım kolay gelsin kardeş
 • → AGIR
  Cossacks icin Türk Oyunculari Araniyor

  Yazar: AGIR

  Konu: Cossacks icin Türk Oyunculari Araniyor

  cossackı bizden iyi oynayan yoktur. multiplayerden birbirmizle kapışıyoruz ama internetten oynayamıyorum kımseyle. internet konusunda yardımcı olabilecek varmı
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  RuLing,
  yardimci olmak istedim ama suan icin calisan baska bir Link yok. Bulabilirsem ekliyecegim.
 • → BerkayBabo
  Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Yazar: BerkayBabo

  Konu: Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  aynen bencede herkes denemeli
 • → BerkayBabo
  Üçüncü Dünya Savaşı Modu

  Yazar: BerkayBabo

  Konu: Üçüncü Dünya Savaşı Modu

  kesin çok güzel olur şu anda yüklüyorum
 • → RuLing
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: RuLing

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  sa admin ben indir buyonuna basıyorum sayfadan başka bir sayfa açılıyo domain market diye yardımcı olurmusun
 • → bu-roc
  Cossacks Hata Veriyor ...

  Yazar: bu-roc

  Konu: Cossacks Hata Veriyor ...

  arkadaşlar mrb . bu oyunu yıllarca oynadım ve en cok beğendğim strateji oyunudur. ama gelin gorün ki windows 8 de bir türlü çalıştıramıyorum her tülü yama yı denedım olmadı bu konu hakkında ılerı duzeyde bılgısı olan varsa lutfen yardımcı olsun..
 • → SalihGultepe
  Save Dosyasi

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Save Dosyasi

  cinobilal,
  LINK - A Calisiyor, tekrar dene kardes :!
 • → SalihGultepe
  Cossacks Hata Veriyor ...

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Cossacks Hata Veriyor ...

  octai07,
  maalesef..
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  asafdsfda,
  http://www.mbrepository.com/file.php?id=1784
  Sadece Warband 1.113 Versionu icindir!
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  emoreis75,
  Kralliklarla arani iyi tutuyorsun sonra anlasma kismi gelmiyor.
 • → emoreis75
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: emoreis75

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Krallıklar Arası Savunma anlaşması ne demek
 • → by456
  Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Yazar: by456

  Konu: Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Teşekkürler deneyeceğim
 • → asafdsfda
  Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  Yazar: asafdsfda

  Konu: Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  nasıl indirecez bu herhangibi bir link yok yardımcı olursanız sevinirim
 • → alperen1478
  M&B Warband Süper itemler ve Yüklenişi

  Yazar: alperen1478

  Konu: M&B Warband Süper itemler ve Yüklenişi

  rarın içinde nasıl kurulur anlatılıyomu ?

Tüm Yorumlar
Facebook
Anket
Çalışmalar Ne Yönde Olsun ?
Warband
Cossacks
Silkroad Online
Metin2
İKV

Alexa Rank


Bu sitede bahsi geçen program ve içerikler tamamen tanıtım amaçlı olup yayıncı yada hak sahipi isteği doğrultusunda sitemizden kaldırılır.
Lütfen iletişim bölümü mail adresinden bizimle irtibata geçiniz.Dosyalar alıntı olup sunucumuzda barındırılmaz.
Lütfen Kullanıcı sözleşmesini tekrar gözden geçiriniz.Sitemiz dışındaki linklerden sitemiz sorumlu değildir.