Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/modules/show.full.php on line 243 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/comments.class.php on line 186 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/comments.class.php on line 186 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 64 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 60 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 68 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 77 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 262 Windows Xp Ip İpuçları !! » TurkCossacks - Cossacks, Mount Blade, League of Legends, Silkroad Online, Istanbul Kiyamet Vakti ile ilgili hersey
Cossacks , Mount Blade , Forum, Portal » Faydali Konular » Windows Xp Ip İpuçları !!

Görüntülenme: 2147 Tags Windows Xp Ip İpuçları !!, Windows Xp Ip İpuçları !!

  


.:: Gizli Içerik: Içerigi görebilmek için Facebook Sayfamizi 'TIKLA' begenin ve sonra bu sitemize Üye olun::.


  

Bundan böyle burada hepinize şu hepimizin kullandığı, ancak çoğu özelliklerini bilmediğimiz meşhur Windows la ilgili pratik ve hoşunuza gidecek birçok özellikleri ve bu özelliklerini kullanma yollarını sizlerle paylaşacağım. Kısaca windows için ipuçlarını ve ayarlalarını bulabileceksiniz…



İpucu1 Problem yaşadığımız bir gün yok ki… Windowsu yeniden kurmanız gerek, oysaki daha birkaç gün öncede kurmuştunuz ve windows aktivasyonunuzla uğraşmıştınız. Artık bununla da uğraşmayın.



Windowsu yeni bir kurulumdan sonra tekrar Aktive Etmeyin!



Eğer Windows XP’ yi tekrar kurduysanız tekrar aktive etmeniz gerekecektir. Aşağıdaki işlemleri yaparsanız artık buna gerek kalmayacak! Sadece system32 klasöründeki (Bu klasör genelde c:winnt/system32 veya c:windows/system32 şeklindedir) wpa.dbl dosyasının bir yedeğini alınız. Ve Windows XP’ yi tekrar kurduğunuz zan sadece bu dosyayı system32 klasörüne kopyaladığınız zan tekrar aktive etmenize gerek kalmayacaktır.



İpucu2 Bilgisayarınızdaki yüklü Windows un aktive edilip edilmediğini biliyormusunuz?

Windows XP’nin Aktive Edilip Edilmediğini Anlak için,

Başlat -> Çalıştır (veya Start -> Run) ‘a gelerek “oobe/msoobe /a” (tırnaklar dahil değil) yazın ve entera basın.

birkaç saniye sonra sonuç karşınızda!..



İpucu3 Klavyenizin alt kısımlarındaki genellikle Ctrl ile Alt tuşları arasında yer alan Windows logolu tuş ile pratik bazı fonksiyonları gerçekleştirebilirsiniz.

Klavyedeki Windows Tuşunun Marifetleri,



Windows Tuşu Kombinasyonlarından Birkaçı:



Windows : Başlat Menüsünü Gösterir (Klasik olarak herkes bunu kullanmaktadır…)

Windows + D : Tüm pencereleri küçültür veya büyütür.

Windows + E : Windows Gezginini Gösterir.

Windows + F : Dosya Ara Penceresini Açar.

Windows + Ctrl + F : Bilgisayar Ara Penceresini Açar. Daha çok ağda kullanılmaktadır.

Windows + F1 : Yardım ve Destek Merkezini Açar.

Windows + R : Çalıştır Kutucuğunu Açar.

Windows + L : Bilgisayarı Kilitler.

Windows + M : Masaüstünü Gösterir.



Windows XP de bugün biraz daha spesifik, a bir o kadar daha hoşunuza gidip, Ohh be! kurtuldum şunlardan.. diyeceğiniz iki ipucu daha vereceğim. Hepimiz biliriz, bilgisayarımız çalışırken, sağ alt köşede ikidebir çıkan şu uyarı ve bilgi baloncuklarını. İşte belli bir zandan sonra hepimizin canını sıkan bu baloncuklardan kurtulmanın yolu…



İpucu 4 İşte Windows XP’de baloncuk şeklindeki uyarılardan kurtulma yolu…

Start (Başlat) menüsündeki Run (Çalıştır) kısmına GPEDIT.MSC yazıp enter e basınız. Group Policies ayarları açılacaktır. Buradan, Administrative Templates e ve Start Menu and Taskbar a, buradanda, Remove Balloon

Tips on Start Menu Items seçeneğini AKTİF hale getirmelisiniz. Bu kadar. Artık Ohh be! diyebilirsiniz.

Not: Bu kısımda bilmediğiniz ve emin olmadığınız hiç bir paretreyi değiştirmeyiniz. Aksi durumda yapacağınız yanlışlık windows un açılmasına kadar sebepler doğurabilir.



İpucu 5 Windows XP yüklü bilgisayarım sürekli kendi kendine resetleniyor?

Windows XP bir sistem hatası ile karşılaştığında kendini otomatik olarak kapatıp tekrar açar.



Tabi bu arada siz Emailinizi mi yazıyordunuz, excel de karmaşık bir tablolı yapıyordunuz, progr mı geliştiriyordunuz, yedek mi alıyordunuz, windowsun pek umrunda olmuyor. Bu durum, hatanın kaynağını öğrenmek ve üstüne gitmek isteyen kullanıcıların hiç hoşuna gitmez. a bunuda engellemenin bir yolu var elbette.



System Properties (Masaüstünde Bilgisayarım a sağ klik ve özelliklere giriniz.), /Advanced (Gelişmiş ), /Startup and Recovery (Başlangıç ve Kurtarma), bölümündeki Settings (Ayarlar), düğmesine tıklayın ve açılan sayfada System failure (Sistem Hatası), altındaki seçeneklerden “Automatically restart” (Otomatik olarak yeniden başlat), yazanı iptal edin. (Bu kutucuktaki kliki kaldırın)

Böylece Windows baştan başlak yerine hepimizin alışık olduğu o meşhur mavi ekranı getirir karşınıza. Gelen bu akranda, sorun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.



Bilgisayarımızda o kadar çok parola kullanmak zorunda kalıyoruz ki.. Ancak Windows parolası için kendimizi garantiye alabiliriz. Parolızı Unutmaya Karşın Parola Sıfırla Disketi Oluşturabiliriz.



İpucu 6

Eğer Windows XP Professional kullanıyorsanız, parolanızı unuttuğunuz takdirde kullanmak üzere parola sıfırla disketi oluşturabilirsiniz. Bu Disketi oluşturmak için:

Başlat (Start) - Denetim Masası (Control Panel) - Kullanıcı Hesapları (User Accounts) ‘na giriniz.

Sonra Kullanıcı Hesabınızı seçin. Gelen pencerede, Sol üstteki “İlgili Görevler” menüsünden “Unutulan Parolayı Önle” ‘ye tıklayınız. (Related Tasks -> Prevent a forgotten password )

Daha sonra Parola sıfırla disketiniz için gerekli talimatları izleyin.

Parola sıfırla Disketiniz oluşturulduktan sonra güvenli bir yerde saklayın. Çünkü herhangi bir kişi o disketi kullanarak kullanıcı hesabınızı açar ve tüm progrlarınıza, belgelerinize vs. erişebilir.



İpucu 7

Windows XP Professional, Sanal bellek disk belleğinin, kapanışta otomatik olarak silinmesini sağlayan bir güvenlik işlemine sahip. Aynı işlem, hazırda beklet dosyasının da kapanışta otomatik olarak silinmesini sağlıyor. Bazen bu işlem bilgisayarın kilitlendiğini düşündürecek kadar uzun sürebiliyor. Bu güvenlik işlemini devre dışı bırakmak için, Başlat (Start) - Çalıştır (Run) komutu ile ekrana açılan kutucuğa “gpedit.msc” yazın, Grup İlkesi başlığıyla açılan pencerede Bilgisayar Yapılandırması - Windows Ayarları - Güvenlik Ayarları - Yerel ilkeler - Güvenlik Seçenekleri, sekmelerine sırasıyla klikleyin. Sağ tarafta açılan pencerede “Kapat: sanal bellek disk bellek dosyasını temizle” yazısını bulun ve çift tıklayın, açılan pencerede “Devre Dışı” seçeneğinin işaretli olup olmadığını kontrol edin ve bu seçeneği etkinleştirin.



İpucu 8

Başlat (Start) Menü Açılışını Hızlandırmız da mümkün

Başlat (Start) menüsünün açılış hızı normal de düşüktür, aşağıdaki işlem ile Başlat menüsünün açılış hızını değiştirebiliriz.

Başlat (Start) - Çalıştır (Run)‘a tıklayın. “regedit” yazıp entera basın.

“HK EY_CURRENT_USER - Control Panel - Desktop - MenuShowDelay” anahtarını açın.

Bu anahtarın değeri değiştirilmemişse 400’dür. Bunu daha düşük bir sayıya getirin

(negatif olmasın) mesela 0,5,10 gibi. Ve hızlandığını göreceksiniz.



Ofisinizde veya işyerinizde, bilgisayarınız, şirket ağına veya ofis içinde ki bir networke bağlı çalışıyorsa, ağ iletişiminden kaynaklanan birtakım yavaşlalar yaşanız mümkün. Aşağıdaki işlem ile birlikte network iletişiminde hızlanma da olacak.



İpucu 9



1. ( Başlat - Çalıştır - Regedit ) Regedit’i açınız.

2. HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/Current Version/Explorer/RemoteComputer/NeSpace sekmesine kadar gelin. Bu sekmenin altında,

3. {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF} isimli anahtarı bulun.

4. Bu anahtarı (varsa) mousenin sağ tuşu ile tıklayın ve sil seçeneğini seçerek silin.



Bu işlem, network iletişiminde hızlanma ve ağ iletişimindeki yavaşlık sorununu çözecektir.



Sisteminizi yeniden başlattığınızda bu işlem aktif olacaktır.



İpucu 10



Birçok progr kurulum aşasında yönetici haklarına sahip olmanızı ister. Kurulum yapacağınız bilgisayar, Administratör (Yönetici) şeklinde veya bu haklara sahip bir kullanıcı olarak açılmışsa, ya, bilgisayarınızı kapatıp, yönetici haklarına sahip başka bir kullanıcı ile açmalısınız yada hiç kapatıp açmadan aşağıdaki basit işlem sırasını yapmalısınız.



Geçici olarak yönetici olmayan bir hesapta yönetici haklarını kazanarak kurulum gerçekleştirme.



Shift tuşuna basılı tutun ve progrın kurulum dosyasına (setup.exe) sağ tıklayın.

Açılan menüden “Farklı Çalıştır” (veya “Run As”) ‘i seçin.

Yönetici haklarına sahip hesabın kullanıcı adını ve şifresini girin ve kuruluma başlayın!



Bu ipucu aynı zanda Başlat menüsündeki progrlarda da işe yaraktadır.



İpucu 11



Windows XP, geri yükleme noktaları yardımıyla sistemin geri yüklenmesini mümkün kılar. Bir geri yükleme noktası aşağıdaki şekilde oluşturulabilir.



-Kullanıcı tarafından manuel olarak, -Windows XP tarafından her 24 saatte, -Sayısal imzaya sahip olmayan sürücüler yüklenirken, -Shield Pro 7 veya Windows Installer ile kurulan progrlarda, -Otomatik Windows güncellemesinde Entegre olarak sunulan yedekleme progrının bilgileri geri yüklemesi sırasında Sistem Geri Yükleme fonksiyonun hangi dosya ve klasörleri dikkate aldığını veya göz ardı ettiğini

WINDOWS/SYSTEM32/RESTORE klasöründeki FILELIST.XML dosyasındaki listeden görebilirsiniz.



Başlat/Çalıştır penceresinde MSCONFIG komutunu yazarak Enter e bas.

Sistem Yapılandırma Yardımcı Progrı’na ulaşabilirsiniz.



Windows XP altında geri yükleme noktası oluşturmak,



1. Başlat/Yardım ve Destek Merkezi, buradanda Sistem Geri Yükleme seçeneğini klikleyin. Sistem Geri Yüklemeye Hoş Geldiniz, Başlıklı acılan pencereden Geri Yükleme Noktası Oluştur, seçeneğini işaretleyip İleri yi klikleyin.



2. Ekrana gelen pencere üzerinde geri yükleme noktası için bir açıkla girin ve İLERİ düğmesine tıklayın.



Windows bunun sonucunda geri yükleme noktasını oluşturacak ve son olarak geri yükleme noktasına ait bilgileri görüntüleyecektir.



İpucu 12



Sabit diskiniz üzerindeki boş alan oranı düşecek olursa, Windows XP devlı olarak diskinizi temizlemenizi isteyecek ve bununla ilgili mesajlar verecektir. Windows un bize sürekli bu durumu hatırlatmasını da engellememiz mümkün. Düşük sabitdisk alanı mesajını engellemek:

Bunun için yine Kayıt Defteri Düzenleyicisini kullanacağız.



Başlat / Çalıştır / Regedit yazıp Entere basın. Gelen Ekranda HKEY_ CURRENT_ USER / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Policies / Explorer anahtarını aktif hale getirin. Farenin sağ düğmesini kullanarak pencerenin sağ tarafındaki boş bir alana tıklayın ve bunun sonucunda ekrana gelen nesne menüsündeki Yeni / DWORD Değeri komutunu kullanarak yeni bir değer oluşturun. Bu yeni öğeye isim olarak NoLowDiskSpaceChecks girin ve üzerine iki kere tıklayarak değer verisini 1 olarak değiştirin. Kayıt Defteri Düzenleyicisini kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatığınızda bu işleminizde aktif olacaktır.



Not: Regedit ile ilgili anlatılan düzenlemelerde bilmediğiniz ve emin olmadığınız hiçbir paretreyi silmeyiniz ve değiştirmeyiniz. Aksi durumda yapacağınız yanlışlık windows un açılmasına kadar sebepler doğurabilir. Lütfen aşağıdaki ipuçlarında da bu duruma dikkat ediniz.



İpucu 13



Windows XP’ nin yavaş çalıştığını düşünüyor ve daha da hızlandırmak istiyor olabilirsiniz. Performans arttırıcı ipuçlarını daha önceki yazılarda size anlatmıştım. Ancak hız ile ilgili önemli bir ipucu daha aşağıda bulacaksınız.

Başlat / Çalıştır / Regedit‘e girip Enter e basın. (Kayıt Defteri Düzenleyicisini açılır.) Gelen menüde, HKEY_ LOCAL_ MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control / PriorityControl / anahtarına gidin, burada sağtarafta ki pencerede, boş bir alanda sağ tıklayın- Yeni (New) > DWORD Değeri - sekmesini seçip, açılan “Yeni Değer #1” yazısını silip, aynı kutucuğa IRQ8Priority yazın. Daha sonra bu anahtarı çift klikleyin ve “DWORD Değerini Düzenle” penceresinde değer verisini 1 yapın. T a basarak çıkın. Kayıt Defteri Düzenleyicisini kapatın. Bilgisayarınızı yeniden başlatığınızda bu işleminizde aktif olacaktır.



İpucu 14



I. E 6 sunucuya her bağlandığında schedule task de çalıştırmak ister. Bu da kullanıcılara Internet’te yavaş surf olarak geri dönmektedir. Zaten yavaş olan internet bağlantısını daha da yavaşlatmak için Windows XP nin bu özelliğinide kapatabiliriz. Bu işlem için;



Başlat / Çalıştır / Regedit‘e girip Enter e basarak, Kayıt Defteri Düzenleyicisini açın. Gelen menüde, HKEY_ LOCAL_ MACHINE / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Explorer/RemoteComputer/NeSpace anahtarında ki, {D6277990- 4C6A- 11CF- 8D87- OOAA0060 F5BF} alt anahtarını silininiz. Bilgisayarınız tekrar açıldığında bu özellik aktif olacaktır.

İpucu 15



CD sürücünüze, Cd koyduğunuzda bildiğiniz gibi windows önce, “Bu CD de ne yapmak istediğimizi” soran bir mesaj ile birlikte bir menü ekranı çıkarır. Windows XP’nin CD ile ne yapmak istediğimizi soran bu mesajından da kurtulabiliriz.

Çözüm1 : Windows XP’nin bu özelliğini ten ka patmanız ya da CD türlerine göre farklı işlemler yapmanız mümkün. CD sürücü nüzün ikonu üzerinde sağ tıklayarak / Özellikler / seçeneği üzerin den Otomatik Kullan sekme sine ulaşın. Bu bölümde Windows XP’nin hangi tür CD’de nasıl bir işlem yapacağı nı belirleyebilirsiniz.



Çözüm 2 : Bu özelliği ten kapatmak için , yine windowsun kalbine gitmemiz gerek. Başlat / Çalıştır / Regedit’e girip Enter e basarak, Kayıt Defteri Düzenleyicisini açın. HKEY_ LOCAL _MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Services / Cdrom / anahtarını bulun. Burada yer alan Autorun anahtarının üzerine çift klik yaparak, “DWORD Değerini Düzenle” penceresinde, Değer Verisi ni 0 (sıfır) yapın ve t a basarak, çıkın, Kayıt Defteri Düzenleyicisini de kapatın. Bilgisayarınız tekrar açıldığında bu özellikte aktif olacaktır.



Windows İnternet Explorer, normal çalışma anında, birden Explorer hatası verip, açtığımız ve üzerinde çalıştığımız bütün internet sayfalarını, kapatılmasına sebep olan veya önemli bir işle uğraşırken, sebepsizce Explorer hatası verip kapanması felaketi, başına gelmeyenimiz yoktur. Windows un bizleri bu kadar kolay bu duruma düşürmesine t olmasa da, ona zorluk çıkarmız hatta çoğu durumda engel olmız mümkün.



İpucu 16 Yine windowsun kalbine girerek, küçük bir operasyonla bu işe müdahale edeceğiz. Başlat / Çalıştır - Gelen kutucuğa, / Regedit yazıp Entere basın. (Kayıt Defteri Düzenleyicisini açılır.) Açılan Ekranda HKEY_ CURRENT_ USER / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Explorer / Advanced anahtarını aktif hale getirin. Burada sağ tarafta ki pencerede, boş bir alanda mouse ile sağ tıklayın- Yeni (New) > Dize Değeri - sekmesini seçip, açılan ”Yeni Değer #1″ yazısını silip, aynı kutucuğa BrowseNewProcess yazıp entere basın. Oluşturduğumuz bu yeni string e şimdi de bir değer verelim. Bunun için bu stringi çift klikliyelim ve açılan Dize Düzenle Penceresinde Değer Verisi kutucuğuna YES yazıp t a basarak, kayıt düzenleyiciyi de kapatalım. Bu durum için en pratik çözüm yolu bu. Daha sonra bu problemi kesin atlatmanın yolunuda burada sizlerle paylaşacağım.



İpucu 17 Windows’un Zip özelligini istediğimizde kaldırmak, istediğimizde tekrar geri yüklememiz mümkün. Bunun için çok basit iki komutumuz var. Kaldirmak için; Başlat / Çalıştır - Gelen kutucuğa, / regsvr32 /u zipfldr.dll yazip entere basın ve XP’nin zip özelligini kaldırmış olursunuz. Tekrar geri yüklemek için Başlat / Çalıştır - Gelen kutucuğa, / regsvr32 zipfldr.dll yazıp entere basınız.



İpucu 18 Windows XP de Internet Explorer ı hızlandırmanın bir yolu daha, Başlat/ Çalıştır - Gelen kutucuğa, / Regedit yazıp Entere basın. (Kayıt Defteri Düzenleyicisini açılır.)Açılan Ekranda, HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersion ExplorerRemoteComputerNeSpace içinde bulunan (varsa) [ D6277990-4C6A-11CF-8D87-00A-A0060F5BF ] satirini silin.



İpucu 19 Ekran koruyucularına konulan şifrenin silinmesi için size çok kısa bir yol, Başlat/ Çalıştır - Gelen kutucuğa, / Regedit yazıp Entere basın. (Kayıt Defteri Düzenleyicisini açılır.) Açılan Ekranda, HKEY_USERS.DefaultControl PanelDesktop‘da sağda açılan pencerede Screensave_Data‘ye sağ tıklayın ve Sil’i seçin.



İpucu 20 Windows Xp de oluşan ağ sorunlarını tespit etmek ve hangi ağ ayarlarının soruna neden olduğunu bulmak için, rapor almız ve problemle ilgili bilgi yakalız mümkün. Bunu için; Başlat/Tümprogrlar/Donatılar/Sistemaraçları / sistem bilgisi sekmesini klikleyerek progrı açın. Daha sonra Araçlar/ Ağ tanıma komutunu kullanın. Hangi bileşenlerin gözden geçirileceğini belirlemek için, tara seçeneklerini ayarla bağlantısına tıklayın ve sistemi tarayın bağlantısı ile tara işlemini başlatın. Tara sonucunda gelen rapor, varsa sorunun nereden kaynaklandığını yada ayarların çalışıp çalışmadığını göstererek size fikirler verecektir.



İpucu 21 Ağ bağlantılarını hızlandırmak için bir kontrol ve ipucu daha vereceğim. Windows XP, normalde yeni hizmeti Ouality of Servicei (QoS) i otomatik olarak yükler. Bu, size pek birşeyler kazandırmasına rağmen, DSL bağlantılar da dahil olmak üzere online bant genişliğinizin yaklaşık yüzde 20’sinin kaybolmasına neden olabilmektedir. Bu servisi kapatarak, ağ bağlantısında ek bir hız daha kazanılabilir. Bunun için; Başlat / Çalıştır - Gelen kutucuğa, / gpedit.msc yazıp Entere basın. (Kayıt Defteri Düzenleyicisini açılır.) Açılan Grup ilkesi penceresinde, Bilgisayar Yapılandırması / Yönetim Şablonları / Ağ altında bulunan QoS Paket Zanlayıcısı klasörünü klikleyin. Sağ tarafta açılan pencerede, bulunan Ayrılabilir bant genişliğini sınırla özellikleri öğesine iki kere tıklayın ve ekrana gelen penceredeki Etkin seçeneğini işaretleyin.



NOT:REGEDİT AYARLARINI BİLEN ŞAHISLAR KULLANMALIDIR.AKSİ TAKDİRDE WİNDOWS DÜZGÜN ÇALIŞMIYABİLİR.


  


.:: Gizli Içerik: Içerigi görebilmek için Facebook Sayfamizi 'TIKLA' begenin ve sonra bu sitemize Üye olun::.


  

Google - Keyword: Windows, Başlat, İpucu, Çalıştır, olarak, tıklayın, Gelen, Düzenleyicisini, Defteri, Kayıt, basın, açılan, yazıp, işlem, Start, kutucuğa, tekrar, kadar, mümkün, sonra.
<-- Oylama   YazarSalihGultepe Tarih 13-06-2010, 22:17 Yorumlar (2)

Bizi Facebook'dan takip edin :
Yorum No #1 | 22 Haziran 2010 18:57 | Yazar: onurugur04 | Grubu: Üye

Isim: Onur
Yerlesim Yeri: İstanbul
Kayıt Tarihi: 22.06.2010
ICQ/MSN: 3948931

Yorumlar: 33 | Konuları: 8
Teşekkür ederim. kingsize açtığınız konular hep benim yararıma oldu ve şuana kadar baktığım tüm konuları başarıyla yaptım ve şuanda netim çok hızlı :)



0
Yorum No #2 | 10 Eylül 2010 15:27 | Yazar: GaLLeNDoR16 | Grubu: Üye

Isim: Emre ASLAN
Yerlesim Yeri: BURSA
Kayıt Tarihi: 8.09.2010
ICQ/MSN: --

Yorumlar: 5 | Konuları: 0
saol kardeş yazdıklarının bazılarını dediğin yaptım işallah bı sorun olmaz :D



0
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
BAĞIŞ
Sitemize bağış yaparak katkıda bulunabilirsiniz.
Konu Ekle / PAYLAS

Son Yorumlar
 • → geveze_52
  Cossacks Türkce Yama

  Yazar: geveze_52

  Konu: Cossacks Türkce Yama

  Güzel site vepaylaşım kolay gelsin kardeş
 • → AGIR
  Cossacks icin Türk Oyunculari Araniyor

  Yazar: AGIR

  Konu: Cossacks icin Türk Oyunculari Araniyor

  cossackı bizden iyi oynayan yoktur. multiplayerden birbirmizle kapışıyoruz ama internetten oynayamıyorum kımseyle. internet konusunda yardımcı olabilecek varmı
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  RuLing,
  yardimci olmak istedim ama suan icin calisan baska bir Link yok. Bulabilirsem ekliyecegim.
 • → BerkayBabo
  Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Yazar: BerkayBabo

  Konu: Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  aynen bencede herkes denemeli
 • → BerkayBabo
  Üçüncü Dünya Savaşı Modu

  Yazar: BerkayBabo

  Konu: Üçüncü Dünya Savaşı Modu

  kesin çok güzel olur şu anda yüklüyorum
 • → RuLing
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: RuLing

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  sa admin ben indir buyonuna basıyorum sayfadan başka bir sayfa açılıyo domain market diye yardımcı olurmusun
 • → bu-roc
  Cossacks Hata Veriyor ...

  Yazar: bu-roc

  Konu: Cossacks Hata Veriyor ...

  arkadaşlar mrb . bu oyunu yıllarca oynadım ve en cok beğendğim strateji oyunudur. ama gelin gorün ki windows 8 de bir türlü çalıştıramıyorum her tülü yama yı denedım olmadı bu konu hakkında ılerı duzeyde bılgısı olan varsa lutfen yardımcı olsun..
 • → SalihGultepe
  Save Dosyasi

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Save Dosyasi

  cinobilal,
  LINK - A Calisiyor, tekrar dene kardes :!
 • → SalihGultepe
  Cossacks Hata Veriyor ...

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Cossacks Hata Veriyor ...

  octai07,
  maalesef..
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  asafdsfda,
  http://www.mbrepository.com/file.php?id=1784
  Sadece Warband 1.113 Versionu icindir!
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  emoreis75,
  Kralliklarla arani iyi tutuyorsun sonra anlasma kismi gelmiyor.
 • → emoreis75
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: emoreis75

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Krallıklar Arası Savunma anlaşması ne demek
 • → by456
  Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Yazar: by456

  Konu: Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Teşekkürler deneyeceğim
 • → asafdsfda
  Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  Yazar: asafdsfda

  Konu: Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  nasıl indirecez bu herhangibi bir link yok yardımcı olursanız sevinirim
 • → alperen1478
  M&B Warband Süper itemler ve Yüklenişi

  Yazar: alperen1478

  Konu: M&B Warband Süper itemler ve Yüklenişi

  rarın içinde nasıl kurulur anlatılıyomu ?

Tüm Yorumlar
Facebook
Anket
Çalışmalar Ne Yönde Olsun ?
Warband
Cossacks
Silkroad Online
Metin2
İKV

Alexa Rank


Bu sitede bahsi geçen program ve içerikler tamamen tanıtım amaçlı olup yayıncı yada hak sahipi isteği doğrultusunda sitemizden kaldırılır.
Lütfen iletişim bölümü mail adresinden bizimle irtibata geçiniz.Dosyalar alıntı olup sunucumuzda barındırılmaz.
Lütfen Kullanıcı sözleşmesini tekrar gözden geçiriniz.Sitemiz dışındaki linklerden sitemiz sorumlu değildir.