Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/modules/show.full.php on line 243 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/comments.class.php on line 186 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 64 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 60 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 68 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 77 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 262 Oyun Rehberi » TurkCossacks - Cossacks, Mount Blade, League of Legends, Silkroad Online, Istanbul Kiyamet Vakti ile ilgili hersey

  


.:: Gizli Içerik: Içerigi görebilmek için Facebook Sayfamizi 'TIKLA' begenin ve sonra bu sitemize Üye olun::.


  

Oyun Rehberi

Arkadaşlar merhaba , bu rehberi oyuna yeni başlamış olanlara yardımcı olması için hazırladım.

-Mount & Blade WarBand'i indirdim , 6 levelden sonra beni oyundan attı şimdi ne yapacağım?

Mount & Blade'i 6 leveldan sonra oynamak ve daha fazla içeriği elde edebilmek için serial almanız gerekecek.
Serial aldığınız taktirde M&B'in multiplayer versiyonu yani WarBand'i de oynama şansına sahip olacaksınız.

Serial almak için:

Bu adresten serialimizi alıyoruz.
https://secure.avangate.com/order/checkout....2ee441913ec1b9b


Serial aldım şimdi ne yapacağım?

Artık M&B ve WarBand'i sorunsuz şekilde oynayabilirsiniz.


WarBand'e girdim peki ya şimdi?

Gerekli patchleri yapıp oyuna gireceksiniz.Üst tarafta Yerel Ağ , İnternet ve Favoriler bölümünün bulunduğu bir kutucuk karşınıza çıkacak.Oradan internet seçeneğini seçip Aramayı Başlat butonuna tıklıyoruz ve karşımıza serverlar geliyor. Bize en uygun , pingimizin en düşük olduğu server'a çift tıklayıp giriyoruz.-Oyun Bilgileri , Çeşitleri , Factionler , Silah Türleri ve Harita Çeşitleri-Haritalar:


-Meydan Savaşı , Savaş ve Yoket ve Ölüm-Kalım Savaşı türlerinde kullanılan haritalar; Köy , Karlı Köy , Harabe Kale, Harabeler , Nehrin Yanındaki Tarla , Nord Kasabası , Buzda Savaş

-Kuşatma modunda kullanılan haritalar: Kale 1 , Kale 2 , Kale 3 , Kale 4
Oyun çeşitleri:


Bayrak Kapmaca

-Bu oyun türünde takımlar birbirlerinin bayraklarını alıp kendi bayraklarına ulaştırmaya çalışırlar.Bu arada da kendi bayraklarını düşman birliklerinden korumak zorundadırlar.

Feth Etme

-İki takımında çeşitli yerlerde sabitlenmiş 4 er bayrağı vardır.Takımlar bayraklarını hem korumaya çalışırlar hemde karşı takımın bayraklarını teker teker indirmeye çalışırlar.Karşı takımın 4 bayrağınıda indiren takım eli kazanmış olur.

Meydan Savaşı:

-Bu tür savaşlar daha çok meydan muharebesi türündendir.Takımlardan birinin askerleri bitene kadar savaş devam eder.Eğer el bitmeden ölürseniz elin tekrar başlaması için sizin takımınızın ya da karşı takımın tüm askerlerinin ölmesi gerekir.

Ölüm-Kalım Savaşı:

-Bu oyun türünde daha çok birebir karşılaşmalar olur.Silahınızla üste doğru bloklama pozisyonunu alarak karşıdaki oyuncuya selam verirsiniz. Eğer oda selam verirse karşılaşma başlar. Bu türde daha çok kalkansız karşılaşmalar yapılır ve iki kişinin kapışma esnasında 3. kişi karışırsa eğer maç durmuş olur. Karışan oyuncu serverdan kicklenir yada banlanır. Bu türde round söz konusu değildir sürekli devam eden bir savaş vardır , öldüğünüz taktirde bir kaç saniye içerisinde tekrar yaratılacaksınız.

Savaş ve Yoket:

Bu oyun biraz Battle tarzını da andırır. İki takım vardır bir takımın koruması gereken iki tane mancınık , balistik ok gibi yıkım araçları vardır. Diğer takımın görevi ise düşman takımın koruduğu yıkım araçlarını kırmak , yerlebir etmektir. (Catapult) Araçlar yıkılırsa taarruz takımı eli kazanır , yıkılmaz ise savunma takımı eli kazanır.Bu oyun türünde Catapult yapmadanda roundu kazanma şansı vardır oda takımlardan birinin karşı takımın tüm askerlerini öldürmesi , yok etmesidir. Eğer el bitmeden ölürseniz elin tekrar başlaması için sizin takımınızın ya da karşı takımın tüm askerlerinin ölmesi gerekir.

Kuşatma:

-Kuşatma ve kale savunma türüde diyebiliriz.İki takım yer alır bunlardan birisi kuşatma birisi ise savunma bölümünde yer alır.Kuşatan takım kalenin içine girmeye çalışıp kalenin ortasındaki bayrağı indirmeye çalışır.Savunan tarafın görevi ise ekranın sağ üst köşesindeki belirlenen süre içerisinde kaleyi düşmanlara karşı savunmak ve bayrağın inmesine izin vermemektir. Sağ üst köşedeki süre zarfında kale alınamazsa el biter ve savunan takım eli kazanmış olur.Öldüğünüz taktirde Battle ya da Fight and Destroy türündeki gibi beklemeniz gerekmez , saldıranlar 2 ile 5 saniye içerisinde , savunlarsa 10-18 saniye içerisinde yaratılacaktır.

Takım Savaşı:

-Burda ise takım halinde karışık bir savaş yapılır.Takımınız ile birlikte diğer takımın askerlerini öldürmeye çalışın. Zevkli bir türdür.Görev ve round yoktur.Öldüğünüz taktirde Battle ya da Fight and Destroy türündeki gibi beklemeniz gerekmez direk yaratılır/spawnlenirsiniz.
Atlar:


Binek Atı:
Fiyat:240
Zırh:8
Hız:45
Manevra:44
Saldırı/Çarpma:10
Sağlık:100

Süvari Atı:
Fiyat:600
Zırh:12
Manevra:44
Saldırı/Çarpma:12
Sağlık:110

Av Atı:
Fiyat:810
Zırhlar:18
Hız:43
Manevra:44
Saldırı/Çarpma:24
Sağlık:160

Savaş Atı:
Fiyat:1224
Zırh:40
Hız:39
Manevra:41
Saldırı/Çarpma:28
Sağlık:165

Kalın Zırhlı Yük Atı - Sadece Swadialılar da bulunan bir at.
Fiyat:2441
Zırh:58
Hız:38
Manevra:39
Saldırı/Çarpma:32
Sağlık:170

Çöl Atı - Sadece Sarranidler de bulunan bir at.
Fiyat:550
Zırh:10
Hız:42
Manevra:50
Saldırı/Çarpma:12
Sağlık:110

Sarranid Atı - Sadece Sarradinler de bulunan bir at.
Fiyat:700
Zırh:10
Hız:43
Manevra:54
Saldırı/Çarpma:16
Sağlık:120

Bozkır Atı - Sadece Khergitler de bulunan bir at.
Fiyat:192
Zırh:10
Hız:40
Manevra:51
Saldırı/Çarpma:8
Sağlık:120Factionlar:


Kergitler:

-Bu birimin tüm askerleri atlıdır.
-Atlı okçuları vardır.
-En pahalı zırhları dışında diğer zırhları iyi değildir.
-Bu birimde başarılı olabilmek için seri ve takım halinde oynamanız gerekir.
-Kergit atlı okçularını diğer birimlerin okçularından ayıran özelliği ise; at üstünde serii bir şekilde yay kullanmaları ve kalkan alabilmeleridir.

Nordlar:

-Bu birim baltalarıyla ünlüdür.Çift elli çok güçlü baltaları vardır.
-Hiç bir birimde olmayan fırlatma baltaları vardır.Ayrıca x tuşuna basınca fırlatma baltalarını sağa sola normal baltalar gibi vurabilirsiniz.Tekrar x tuşuna basınca eski fırlatma halina döner.
-En iyi kalkan kıran tek elli baltalara sahipler.
-Nord biriminin zırhları çok iyidir. En kaliteli zırha sahip birimlerden bir tanesidir.
-Uzun çift elli baltalarla atlı birimleri kolay bir şekilde öldürebilirsiniz.

Rodoklar:

-Bu birimin uzun mızrakları vardır.
-En pahalı zırhları dışında zayıf bir zırhı vardır. En pahalı zırhlarını aldığınız taktirde kolay kolay ölmeyeceksiniz.
-Kalkan parçalamada iyi bir silah olan ordu nacağı adlı serii bir silahları vardır.
-Diğer tüm birimlerden üstün çok güçlü kalkanları vardır.
-Arbaletçi askerleri vardır.Bu askerlerin özellikleri hem okçu olabiliyor hemde kalkan alabiliyor olmalarıdır.
-Son olarak bu birimde güçlü , tek darbelik balyozlar vardır.Yavaşlar ama vurduğunuz zaman karşıdaki oyuncuya şok etkisi yapan bir silahtır ve oyuncu size direk karşılık veremez çünkü ağır bir darbeyi önler.


Sarranidler:

-Oyundaki güçlü birliklerden birisidir.
-Zırhları çok iyidir.
-Bu birimin diğer birimlerden olağan üstü güçlü ve isabetli atış yapabilen okçuları vardır.
-Manevra kabiliyeti yüksek çevik atları vardır.(Kargı için birebir.)
-Uzun Sarranid kılıçları vardır.
-Uzun tek elli baltalar eklendi. Bu düşmana fazla yaklaşmadan ona vurabilmeniz açısından önemli.Çok serii ve fazla zarar verebilen uzun balyozları vardır. Bu birimin en sevdiğim özelliklerinden birisidir.
-Fırlatma Mızrağı adlı sadece Sarranidlere özgü fırlatmalı silahları vardır.
-Sarranid Sultanlığı'nın zaafı kalkanlarıdır. Kalkanlarını dikkatli kullanmanız gerekebilir.

Svadyalılar:

-Svadyalılar'ın çok güçlü zırhları vardır.Bu birimin zırhları diğer birimlerin hepsinden daha iyidir.
-Kendilerine ait savaş atları vardır.
-En iyi kargıcı birliğidir.Bunların üstüne kargıcı tanımam.
-Çift elli uzun kılıçları vardır.
-Rodoklar gibi Svadyalıların da Arbaletçi askerleri vardır.
-Svadyalılar'ın kalkanı pek fazla iyi değildir.

Vaegirler:

-Vaegirler birimler içerisinde en etkisiz olan birimdir diyebiliriz.Ama kullanmayı bilenler tarafından oynanırlar ve özellikle güçlü bir okçu ekibinden oluşurlarsa etkileri fazladır.
-Teber adlı silahları vardır.En kısa teber diğer tüm silahlardan çok hızlı ve çok fazla zarar veren bir silahtır , kalkanlı kalkansız kime karşı olursa olsun teberin hızını kendi lehinize bir koz olarak çevirebilirsiniz.
-Zırhları fazla güçlü değildir ve tek elli kalkan kıracak silahları yoktur.
Taktik ve Destek Bölümü


Kergit oldum ne yapmalıyım ve ne almalıyım?

Bu size göre değişir at sırtında güçlü refleksleriniz varsa ve iyi okçu kullanabiliyorsanız atlı okçu olun derim.
Hayır okçu kullanamıyorum derseniz kargıcı olabilirsiniz. Kargıcılar etkilidir , tehlikeye girmeden adam öldürme şansınız olabilir.
Kargıcı olduğunuzda süvari atı , en iyi kalkan , tek elli balta ve bir tane paranın durumuna göre kargı alınız.

Sarranid oldum ne yapmalıyım ve ne almalıyım?

Bloklamanız güçlü ise çift elli silahlardan balyoz alın , çok etkili bir silahtır ve düşmanı ilk vuruşta öldüremezseniz yere düşürme şansınız var yerdede vurabilir ve karşınızdakini etkisiz hale getirebilirsiniz.
Üstte de yazdığım gibi bu birimin güçlü okçuları vardır.Okçu kullanabiliyorsanız okçu olun derim çok isabetli atışlar yapabilirsiniz ve en uzun kılıçlarını alabilirsiniz. Düşmana fazla yaklaşmadan darbe indirebilirsiniz hem bu sizin bloklamanızada yardımcı olacaktır.
Atlı kargıcılar , kargıyı iyi kullanırım ve severim diyorsanız bir tane lance alın at sırtındayken kargıyı geriye çekmeyin yani sol tıklamayın o zaten düz giderken kendi kendine aşağı doğru eğildiğini göreceksiniz. Sizin yapmanız gereken kargının ucunu düşmana doğru çevirmek.Düşman yakınınızdayken sol tık yapıp darbe indirebilirsiniz.

Svadyalı oldum ne yapmalıyım ve ne almalıyım?

En iyi kargıcılar Svadyalılardır. Zırhlarıylada diğer birimlere üstünlük sağlayabilirler.Etkili olabilmek için ucu yuvarlak olan en pahalı kargıyı alın.

Nord oldum ne yapmalıyım ve ne almalıyım?

Piyade olun derim bu birim profesyonel olmayan orta halli oyuncular için uygundur.Tek elli balta alın , en güçlü kalkanı alın ve savaşın.

Rodok oldum ne yapmalıyım ve ne almalıyım?

Atlılara karşı bir tane mızrak alın.Piyade olun , ordu nacağı alın en güçlü kalkanı alın biraz yetenek varsa sizi kolay kolay yere seremeyeceklerdir.

Vaegir oldum ne yapmalıyım ve ne almalıyım?

Piyadeleri ve kalkanları güçlü değildir.Okçu olun ve şemşir alın. Sağa sola fakeler vermeye çalışarak vurun.SSS (Sıkça Sorulan Sorular Bölümü) :


-Diyelim keyimizi kaybettik ne yapacağız?
-https://secure.avangate.com/support/section.php?&avangate_template=1 Bu adrese seriali alırken girdiğiniz e-mail adresini giriniz.

-Bir seriali kaç bilgisayarda kullanabiliriz?
-Kendinize ait olmak koşuluyla 2 bilgisayarda kullanabilirsiniz.

-Para olacakmı?
-Şimdilik genel olarak round başına 1000 Dinar veriliyor. Adam öldürdükçe ve round kazandıkça para artıyor.

-WarBand'de harita üzerinde gezilebilecek mi?
-Evet , Single Player modunda önceki sürüm gibi gezilebilecek. Multiplayer modunda karakter yönetiyoruz.

-Kendi Ordun olacak mı ?
-Evet , Single Player modunda ordumuz olacak.

-Oyun içinde bir birimizle haberleşmek için chat olacak mı?

-Arkadaşlar Skype , Teamspeak ve Ventrilo gibi programlar kurup kullanabiliriz. Ama şuan için Cs'daki gibi K harfine basınca konuşamıyoruz maalesef. Şimdilik "T" herkese , "Y" takım arkadaşlarına görünmek üzere 2 tane chat sistemi var.

-WarBand'de kral olunabilecek mi?
-Evet, Single modunda kral olabiliyoruz.

-WarBand'i serial keyimiz olmadan da oynayabiliyor muyuz?
-Tabii ki hayır , diğer illegal yollardan oynamaya çalışırsak uzaklaştırılır veya başka cezalar alabiliriz. Ayrıca herhangi bir derginin sürümüyle WarBand oynayamayız.

-Serial alınca zamanı var mı bitiyor mu?
-Bir kere serial aldıktan sonra o serial bloklanmadıkça istediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Çıkacak her sürümü bedava indirebilirsiniz.

-WarBand'de level olacak mı?
-Single da evet MP da hayır.

-WarBand'de crack yasak mı?[Çok acemi olanlar için]
-Kesinlikle ve kesinlikle crack kullanımı bir suçtur.Bu hem manevi hemde maddi bir suçtur.Tespit edildiği taktirde kişi uzaklaştırılır.

-Adam ölünce itemlerini yerden alabiliyor muyuz?
-Hayır alamıyoruz , sadece kalkan ve silahını alabiliyoruz. Yani zırhını ayakkabısını vs. alamıyoruz.

-Oyunda Cpu olacak mı?
-Evet MP serverlarda kendi tarafımıza ya da karşıya bot atabiliyoruz.

-WarBand'in Türkçesi var mı?
-Evet oyunu farklı dil seçenekleriyle (Türkçe dahil) oynayabiliyoruz.

-Oyuna Kullanıcı adı ve şifreyle mi gireceğiz?
-Eğer oyunu Steam'den alırsak Steam'e kullanıcı adımızı ve şifremizi yazarak oyuna giriyoruz.

-Her karakterin güçleri farklı mı?
-Evet karakterlerin birbirinden farklı özellikleri vardır.
Buradan Bakabilirsiniz : http://spreadsheets.google.com/pub?key=tlD...Jk0dA&gid=0

-WarBand diğer oyun konsollarında oynanabilecek mi?
-Hayır

Nerissa dan ALTINI !!  


.:: Gizli Içerik: Içerigi görebilmek için Facebook Sayfamizi 'TIKLA' begenin ve sonra bu sitemize Üye olun::.


  

Google - Keyword: vardır, güçlü, diğer, takımın, takım, karşı, fazla, birimin, almalıyım, zırhları, kalkan, oldum, yapmalıyım, olacak, Savaşı, taktirde, kolay, modunda, kendi, içerisinde.
<-- Oylama  
Beğendim(+) +1 Beğenmedim(-)
YazarSalihGultepe Tarih 1-06-2010, 15:53 Yorumlar (1)

Bizi Facebook'dan takip edin :
Yorum No #1 | 16 Nisan 2011 18:53 | Yazar: can02 | Grubu: Üye

Isim: --
Yerlesim Yeri: --
Kayıt Tarihi: 16.04.2011
ICQ/MSN: --

Yorumlar: 13 | Konuları: 0
Kendin Yazsaydın gerçekten tebrik ederdim.

ama Şimdide Ediyorum Güzel0
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
BAĞIŞ
Sitemize bağış yaparak katkıda bulunabilirsiniz.
Konu Ekle / PAYLAS

Son Yorumlar
 • → geveze_52
  Cossacks Türkce Yama

  Yazar: geveze_52

  Konu: Cossacks Türkce Yama

  Güzel site vepaylaşım kolay gelsin kardeş
 • → AGIR
  Cossacks icin Türk Oyunculari Araniyor

  Yazar: AGIR

  Konu: Cossacks icin Türk Oyunculari Araniyor

  cossackı bizden iyi oynayan yoktur. multiplayerden birbirmizle kapışıyoruz ama internetten oynayamıyorum kımseyle. internet konusunda yardımcı olabilecek varmı
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  RuLing,
  yardimci olmak istedim ama suan icin calisan baska bir Link yok. Bulabilirsem ekliyecegim.
 • → BerkayBabo
  Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Yazar: BerkayBabo

  Konu: Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  aynen bencede herkes denemeli
 • → BerkayBabo
  Üçüncü Dünya Savaşı Modu

  Yazar: BerkayBabo

  Konu: Üçüncü Dünya Savaşı Modu

  kesin çok güzel olur şu anda yüklüyorum
 • → RuLing
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: RuLing

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  sa admin ben indir buyonuna basıyorum sayfadan başka bir sayfa açılıyo domain market diye yardımcı olurmusun
 • → bu-roc
  Cossacks Hata Veriyor ...

  Yazar: bu-roc

  Konu: Cossacks Hata Veriyor ...

  arkadaşlar mrb . bu oyunu yıllarca oynadım ve en cok beğendğim strateji oyunudur. ama gelin gorün ki windows 8 de bir türlü çalıştıramıyorum her tülü yama yı denedım olmadı bu konu hakkında ılerı duzeyde bılgısı olan varsa lutfen yardımcı olsun..
 • → SalihGultepe
  Save Dosyasi

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Save Dosyasi

  cinobilal,
  LINK - A Calisiyor, tekrar dene kardes :!
 • → SalihGultepe
  Cossacks Hata Veriyor ...

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Cossacks Hata Veriyor ...

  octai07,
  maalesef..
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  asafdsfda,
  http://www.mbrepository.com/file.php?id=1784
  Sadece Warband 1.113 Versionu icindir!
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  emoreis75,
  Kralliklarla arani iyi tutuyorsun sonra anlasma kismi gelmiyor.
 • → emoreis75
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: emoreis75

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Krallıklar Arası Savunma anlaşması ne demek
 • → by456
  Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Yazar: by456

  Konu: Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Teşekkürler deneyeceğim
 • → asafdsfda
  Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  Yazar: asafdsfda

  Konu: Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  nasıl indirecez bu herhangibi bir link yok yardımcı olursanız sevinirim
 • → alperen1478
  M&B Warband Süper itemler ve Yüklenişi

  Yazar: alperen1478

  Konu: M&B Warband Süper itemler ve Yüklenişi

  rarın içinde nasıl kurulur anlatılıyomu ?

Tüm Yorumlar
Facebook
Anket
Hangisi en iyi birim?
Memlüklü
Svadya Şovalyesi
Veagir Şovalyesi
Nord Kahramanı
Rodok Çavuşu
Kıdemli Kergit Atlı Okçusu

Alexa Rank


Bu sitede bahsi geçen program ve içerikler tamamen tanıtım amaçlı olup yayıncı yada hak sahipi isteği doğrultusunda sitemizden kaldırılır.
Lütfen iletişim bölümü mail adresinden bizimle irtibata geçiniz.Dosyalar alıntı olup sunucumuzda barındırılmaz.
Lütfen Kullanıcı sözleşmesini tekrar gözden geçiriniz.Sitemiz dışındaki linklerden sitemiz sorumlu değildir.