Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/modules/show.full.php on line 243 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/comments.class.php on line 186 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/comments.class.php on line 186 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 64 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 60 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 68 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 77 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 262 Multiplayer Hakkında Sorular/Cevaplar » TurkCossacks - Cossacks, Mount Blade, League of Legends, Silkroad Online, Istanbul Kiyamet Vakti ile ilgili hersey
Cossacks , Mount Blade , Forum, Portal » Mount & Blade » Taktik » Multiplayer Hakkında Sorular/Cevaplar

  


.:: Gizli Içerik: Içerigi görebilmek için Facebook Sayfamizi 'TIKLA' begenin ve sonra bu sitemize Üye olun::.


  

Oyunda kullanıcıların yazdıklarını okuyorum, şunu nasıl yaptı, bunu yapamaması lazım. bende bu silah var neden böyle değil gibi birçok soru mevcut. Genel olarak bazı soruları, sebeplerini ve cevaplarını buraya yazıyorum. İsteyen altına ilave yapabilir.

Öncelikle şunu belirteyim. Warband ile silah ve kalkanların kullanımı animasyonları vs.. oldukça detaylandırıldı. Soruların büyük çoğunluğu aslında bundan kaynaklanıyor.

YENİ YENİ YENİ İngilizce forumda burada yazdıklarımın büyük çoğunluğunu anlatan bir eğitim videosu mevcut. Önce o sayfanın linkini verelim de emeğe saygı olsun :mrgreen:

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,111164.0.html

sonra da videonun direk linki

http://www.youtube.com/watch?v=L9jHcZjWw9U

bu da başka bir video. direk maç sırasında kayıt yapılmış. toplu katliama girişen bir eleman karşı tarafın hatalarını gösteriyor:

http://www.youtube.com/watch?v=iZZnl09qBKM...feature=related

Soru: Çift elli silah ile çok hızlı vuruyorlar, ben o kadar hızlı vuramıyorum
Cevap: Çift elli silahları boştayken savurmak ile, blok modundan (sağ tuş) çıkarak savurma arasında hız farkı var. Hele ki blokladığın taraftan savurmayı becerirsen normal vuruştan çok daha hızlısını elde edersin. Kısacası sağ tuş ile manuel blok ve sol tuş ile atak kombosunu iyi kullanırsan çift elli silahı oldukça hızlı kullanabilirsin.

Soru: elimde Elit şemşir (veya tek elli başka bir silah) var. Oyundaki en hızlı silah ancak yine de adam çift elli ile beni kesiyor.
Cevap 1: Kalkanın kullanımı silahın ilk baştaki atak hızını düşürüyor. Elinizde kalkan varsa ve kalkan ile blok yaptıktan sonra saldırmayı deniyorsanız ilk saldırınız biraz gecikmeli olacaktır. Karşınızdaki işini biliyorsa ne olacağını biliyorsunuz zaten :mrgreen:
Cevap 2: (kalkan kullanmıyorsanız ve bloğu silahınız ile yapıyorsanız) Hücumdaki silah savunmadakinden daha ağır ise vuruştan sonra savunmadaki hafif silah kısa bir süreliğine donuyor. (ne biçim vurdu adam kolum koptu şerefsizim modu :mrgreen:) Yani şemşir ile nord baltasını blokluyorsanız balta ikinciye sağlam gelecek hazır olun :mrgreen:

Bu iki maddeyi birleştirirsek şu sonuç çıkıyor: Manuel Blok ile birlikte iyi kullanılan bir çift elli silah Kalkan + Tek Elli kombinasyonundan daha ölümcüldür. (okçulara karşı açık hedefsiniz o ayrı)

Soru: Elimde kalkan var ve blok yapıyorum ancak karşımdaki yine de beni kesiyor?
Cevap: Kalkanların kullanımı değişti. Artık kalkanın hangi bölgeyi koruyacağını ayarlayabiliyorsunuz. Yani kalkanı kaldırdıktan sonra (sağ tuş) fareyi aşağı ve yukarı oynatarak kafa ve bacaklarınızı koruyabilirsiniz. Oyunda rhodok'ların kalkanı dışındaki tüm kalkanlar normal kullanımda (kalkanı aşağı çekmediğiniz müddetçe) maalesef bacakları koruyamaz. Bu nedenle de karşınızdaki bir profesyonel ise bacaklarınıza çalışıp (alttan kesme) sizi öldürebilir.

Soru: Piyadeler beni yere yıkıyor?
Cevap: Rhodok'ların çift elli çekiçleri ve saranid'lerin çift elli gürzleri gibi ağır silahlar, eğer kullanan kişi hız kazanarak geliyorsa, yani koşa koşa gelip darbeyi sağlam oturtmuşsa karşıdakini bir ihtimal yere yıkabiliyor. Yerdeyken kısa bir süre savunmasızsınız. Yani bu sırada ikinci darbeyi vurup sizi rahatlıkla öldürebilir.

Soru: Koltuklanmış kargı vuruşu yapamıyorum.
Cevap: Bu konu daha önce çok cevaplandı ama gene de yazayım. Koltuklanmışın kullanımı değişti. Atınızı yeterli sürata çıkardığında sağ altta (elinizdeki silahı gösteren yer) gri bir daire göreceksiniz. Bu daire gri iken klavyeden X'e basarsanız koltuklanmış duruşuna geçersiniz. Koltuklanmıştan sonra veya koltuklanmış yapamadan önce atınızın hızı düşerse bu daire kırmızı olur. Daire tekrar griye dönene kadar koltuklanmış yapamazsınız.

NOT: 1.111 ile (yanlış hatırlamıyorsam) Bu işlem için bir seçim eklendi. Yani koltuklanmış'ın X'e basarak manuel'mi yoksa eski usül otomatik mi yapılacağı seçilebiliyor. Ancak hangisinin olacağına Server'da oyunu açan admin'ler karar veriyor. Genellikle bu seçimler; örneğin bloklama manuel, ff (dost ateşi zararı) açık vs.. gibi seçeneklerin ne olduğu oyuna ilk girdiğinizdeki hoşgeldiniz ekranında yazar. Oraya bakın da X'e bastım olmadı diye mesaj atmayın bana sonra :mrgreen:

Soru: Rakibime kesin vurmam lazım ama vuramadım?
Cevap: Multiplayer oyunların en büyük sorununa denk geldiniz. Senin veya karşıdaki oyuncunun internet bağlantısındaki yavaşlık nedeni ile oyuncuların pozisyonları biraz geç güncelleniyor. Yani senin vurduğun adam aslında orada değil. Yada sen aslında orada değilsin :mrgreen:

Soru: Rakibime ok attım kesin vurmam lazım ama vuramadım?
Cevap: Oyundaki bazı haritalarda Bug'lı alanlar mevcut. Bu alanlarda bir tür görünmez duvar var. Oklar geçmiyor. Örneğin Harabe Kale haritasındaki ahırın çatısı. Ayrıca Random Map'lerde de bu tür alanlar mevcut. Ancak bu alanların kullanılması bir çok oyunda yasaklanıyor ve bu alanları kullananlar (örneğin harabe kale'de çatıya çıkan) direk oyundan atılıyor.

Soru: Atım kendi kendine duruyor!
Cevap: Random Map'lerde bazı Bug'lı noktalar var. Atlar o noktalara geldiğinde önüne bir engel çıkmış gibi duruyor. (çoğunluk bunların görünmeyen ağaçlar olduğu konusunda hemfikir) Düzelene kadar yapacak birşey yok. Benim şahsi tercihim random map'leri oynamamak veya random map'lerde süvari olmamak...

Soru: Kalkanlı birini ok ile nasıl vururum?
Cevap: Yukarıda kalkanların koruyacağı bölgelerin değiştiğini yazmıştık. Yuvarlak kalkanlar veya süvari kalkanları kullananlar için dizden aşağısına, diğer kalkanlar için (oval kalkanlar vs..) ayaklara nişan alırsanız rakibinizi vurabilirsiniz. Ancak Rhodok kalkanlarında ayaklar işe yaramayabilir, açıkçası denemedim.

Soru: Ok isabet eden bir kalkanın sarsılması
Cevap: Kalkana bir ok isabet ettiğinde kalkan çok kısa bir süreliğine sarsılır. Birden fazla okçunun atışı altındaysanız, çok düşük bir ihtimal de olsa kalkan sarsıldığı anda headshot yiyebilirsiniz.

Soru: Silahımı savuruyorum ancak hiç hareket etmiyor, tam vuracakken duruyor.
Cevap: Silahın uzunluğuna göre vuruş yapabileceğiniz en yakın mesafe değişir. rakibiniz ile burun buruna iseniz savurma yapamazsınız. ayrıca uzun silahlar yakın mesafeden savurma yapıldığında daha az zarar verir. ancak saplama hareketi bu mesafeyi dikkate almaz. saplamada silahı geriye doğru çekip ileri ittiğiniz için düşmana yakın olmanız hareketi engellemez.


  


.:: Gizli Içerik: Içerigi görebilmek için Facebook Sayfamizi 'TIKLA' begenin ve sonra bu sitemize Üye olun::.


  

Google - Keyword: Cevap, silah, sonra, mrgreen, kalkan, kullanımı, ancak, hızlı, kalkanlar, kadar, direk, daire, duruyor, koltuklanmış, mevcut, savurma, Ancak, kalkanı, büyük, aslında.
<-- Oylama   YazarSalihGultepe Tarih 1-06-2010, 15:57 Yorumlar (2)

Bizi Facebook'dan takip edin :
Yorum No #1 | 4 Haziran 2010 08:48 | Yazar: AZERBAYCAN | Grubu: Üye

Isim: --
Yerlesim Yeri: --
Kayıt Tarihi: 23.05.2010
ICQ/MSN: --

Yorumlar: 9 | Konuları: 0
ben mount blade oyununu online nasil oynuyum?0
Yorum No #2 | 4 Haziran 2010 13:41 | Yazar: SalihGultepe | Grubu: ADMIN

Isim: Salih
Yerlesim Yeri: Almanya
Kayıt Tarihi: 5.05.2010
ICQ/MSN: --

Yorumlar: 364 | Konuları: 2040
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
BAĞIŞ
Sitemize bağış yaparak katkıda bulunabilirsiniz.
Konu Ekle / PAYLAS

Son Yorumlar
 • → geveze_52
  Cossacks Türkce Yama

  Yazar: geveze_52

  Konu: Cossacks Türkce Yama

  Güzel site vepaylaşım kolay gelsin kardeş
 • → AGIR
  Cossacks icin Türk Oyunculari Araniyor

  Yazar: AGIR

  Konu: Cossacks icin Türk Oyunculari Araniyor

  cossackı bizden iyi oynayan yoktur. multiplayerden birbirmizle kapışıyoruz ama internetten oynayamıyorum kımseyle. internet konusunda yardımcı olabilecek varmı
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  RuLing,
  yardimci olmak istedim ama suan icin calisan baska bir Link yok. Bulabilirsem ekliyecegim.
 • → BerkayBabo
  Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Yazar: BerkayBabo

  Konu: Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  aynen bencede herkes denemeli
 • → BerkayBabo
  Üçüncü Dünya Savaşı Modu

  Yazar: BerkayBabo

  Konu: Üçüncü Dünya Savaşı Modu

  kesin çok güzel olur şu anda yüklüyorum
 • → RuLing
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: RuLing

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  sa admin ben indir buyonuna basıyorum sayfadan başka bir sayfa açılıyo domain market diye yardımcı olurmusun
 • → bu-roc
  Cossacks Hata Veriyor ...

  Yazar: bu-roc

  Konu: Cossacks Hata Veriyor ...

  arkadaşlar mrb . bu oyunu yıllarca oynadım ve en cok beğendğim strateji oyunudur. ama gelin gorün ki windows 8 de bir türlü çalıştıramıyorum her tülü yama yı denedım olmadı bu konu hakkında ılerı duzeyde bılgısı olan varsa lutfen yardımcı olsun..
 • → SalihGultepe
  Save Dosyasi

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Save Dosyasi

  cinobilal,
  LINK - A Calisiyor, tekrar dene kardes :!
 • → SalihGultepe
  Cossacks Hata Veriyor ...

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Cossacks Hata Veriyor ...

  octai07,
  maalesef..
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  asafdsfda,
  http://www.mbrepository.com/file.php?id=1784
  Sadece Warband 1.113 Versionu icindir!
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  emoreis75,
  Kralliklarla arani iyi tutuyorsun sonra anlasma kismi gelmiyor.
 • → emoreis75
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: emoreis75

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Krallıklar Arası Savunma anlaşması ne demek
 • → by456
  Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Yazar: by456

  Konu: Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Teşekkürler deneyeceğim
 • → asafdsfda
  Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  Yazar: asafdsfda

  Konu: Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  nasıl indirecez bu herhangibi bir link yok yardımcı olursanız sevinirim
 • → alperen1478
  M&B Warband Süper itemler ve Yüklenişi

  Yazar: alperen1478

  Konu: M&B Warband Süper itemler ve Yüklenişi

  rarın içinde nasıl kurulur anlatılıyomu ?

Tüm Yorumlar
Facebook
Anket
Hangisi en iyi birim?
Memlüklü
Svadya Şovalyesi
Veagir Şovalyesi
Nord Kahramanı
Rodok Çavuşu
Kıdemli Kergit Atlı Okçusu

Alexa Rank


Bu sitede bahsi geçen program ve içerikler tamamen tanıtım amaçlı olup yayıncı yada hak sahipi isteği doğrultusunda sitemizden kaldırılır.
Lütfen iletişim bölümü mail adresinden bizimle irtibata geçiniz.Dosyalar alıntı olup sunucumuzda barındırılmaz.
Lütfen Kullanıcı sözleşmesini tekrar gözden geçiriniz.Sitemiz dışındaki linklerden sitemiz sorumlu değildir.