Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/modules/show.full.php on line 243 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/comments.class.php on line 186 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/comments.class.php on line 186 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/comments.class.php on line 186 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 64 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 60 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 68 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 77 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 262 En Kolay Yoldan Krallık Kurup Calradia'yı Fethetme Rehberi » TurkCossacks - Cossacks, Mount Blade, League of Legends, Silkroad Online, Istanbul Kiyamet Vakti ile ilgili hersey
Cossacks , Mount Blade , Forum, Portal » Mount & Blade » Taktik » SingelplayerTaktikmb » En Kolay Yoldan Krallık Kurup Calradia'yı Fethetme Rehberi

Görüntülenme: 9701 Tags En Kolay Yoldan Krallık Kurup Calradia'yı Fethetme Rehberi,

  


.:: Gizli Içerik: Içerigi görebilmek için Facebook Sayfamizi 'TIKLA' begenin ve sonra bu sitemize Üye olun::.


  

Dikkat bu rehber en hızlı yoldan kendi krallığını kurma rehberi değildir. En güçlü krallığı kurma rehberi de değildir...

Bu rehber "ben yan gelip yatayım, kasmadan krallığım olsun" rehberidir ve hiç uğraşmadan neredeyse hazıra konarak krallık kurma ve yükselmeyi göstermektedir.

Karakter:

Karizma ve ikna kabiliyeti yüksek bir karakter oluşturmanız önerilir. Ayrıca "babanız" sorusuna "eski bir soyluydu" diyerek soylu sınıfında maça 1-0 galip başlayabilirsiniz.

Başlangıç:

Hangi krallık ile rahat ediyorsanız oradan başlayın ve adamlarınızı geliştirin. Namınızı 100-150'ye kadar yükselttikten sonra...

1. Hemen krallıkları incelemeye başlayın. Bize bir Zor Durumdaki Krallık (bundan sonra kısaca ZDK diyeceğim) lazım.

ZDK birden fazla krallık ile savaş halinde olup, birden fazla şehir veya kale kaybetmiş, kısacası zor durumda kalmış bir krallık olacak. Benim oyunumda bu Khergit'lerdi ve hem Swadia hem de Vaegir ile savaş halindeydi.

2. ZDK'nın düşmanı olan krallıklardan birine katılın. (benim örneğimde swadia) ve ZDK üzerine deyim yerindeyse ölüm gibi çökün. Burada dikkat etmeniz gereken nokta şu: bir ZDK lordu ile karşılaştığınızda mutlaka ama MUTLAKA savaşmadan önce kendi krallığınıza geçmesi için ikna etmeye çalışın. Bu şekilde çevirebildiğiniz lordları kendi krallığınıza çevirin, kalanları da bir güzel pataklayın. Ününüze ün katın.

3. Bu sırada biraz politika ile de ilgilenmeniz gerekiyor. NPC'lerinizi yollayarak yönetim hakkı kazanın. Sonra kendi krallığınızdaki kalabalık ailelerden birini tespit edin. (baba, amca, yeğen, kardeş vs.. dolu olsun) Bu ailenin tüm lord'ları ile görüşüp görev alın, aranızı iyi tutun. Sonra abartın, bu elemanlardan birinin kızını kandırıp nikahı basın. (kızı kaçırmayın ama, babasının gönlünü alın.) Ne oldu? Güçlü bir sülale ile akraba olduk. Bu ilişki oyunun sonunda işimize yarayacak.

4. Bu sırada ZDK'yı izlemeye devam edin. Birden fazla krallığın saldırısı altında ezilen ZDK'nın sadece 1 şehri ve birkaç kalesi kalana kadar saldırmaya devam edin. O zamana kadar boşu boşuna kaleleri kendinize istemeye kasmayın, nasılsa krallıktan ayrılırken hepsi gidecek. Olmazsa bir tanesini alın, evlenince eşinizin üstünde bir çatı olsun.

5. ZDK'nın 1 şehri ve birkaç kalesi kalınca ne kadar adamınız var ise yanınıza alın. Kralınıza gidip istifayı basın. Sonra doğru ZDK'nın üzerine... Eski krallığımızdan ayrıldığımız için ZDK'nın şehirlerini henüz kuşatamıyoruz. Bunun için birkaç ZDK lordunu sıkıştırıp pataklayın veya bir kervanını yağmalayın. Bu şekilde ZDK ile aranızı bozun (-1 bile olsa yeter) ve şehri kuşatıp kendinize alın. İşte krallığımızı kurduk...

Burada şehir çok önemli. Eğer şehri kaçırırsanız, yani ZDK'nın sadece kaleleri kalmışsa o kaleleri alıp krallığınızı yine kurabilirsiniz. Ancak ekonomik olarak 3-0 yenik başlamış olursunuz.

6. Şimdi geldi sıra lord meselesine. Hani ilk başta ZDK'nın lordlarını eski krallığımıza çağırmıştık hatırlıyor musunuz? Hah, işte %99 ihtimalle eski kralınız onlara hala bir toprak vermedi. Dolayısıyla krala kızgınlar. Eski krallığınızda dolaşıp bu lordları bulun ve "gel sana şeker, pardon toprak verecem" deyip kandırın. Kendi krallığınıza alın.

Ancak bunu abartmayın, zira çaldığınız her lord eski krallığınız ile ilişkinizin bozulmasına sebep olur. Üçte beşte bırakın.

7. Topladığınız lordlar ile ZDK'nın işini bitirin. İşte krallığınız sağlam zemine oturdu. Şimdi biraz dinlenelim, lordlarınız ile konuşun, şölen filan verin lordlarla aranızı iyi tutun. Diğer krallıklara bulaşmayın.

8. Kendinizi hazır hissedince tekrar krallıkları incelemeye alın. Yine bir ZDK arıyoruz. Yani birden fazla krallık tarafından sıkıştırılan bir krallık. Bunu bulduğunuz anda üstüne çullanın. Aynı bir önceki ZDK'ya yaptığınız gibi yavaş yavaş tepeleyin.

9. Aynı yöntemi diğer tüm krallıklar için tekrarlayın. Ancak ilk başta katıldığınız eski krallığınızı mutlaka ama mutlaka en sona bırakın.

10. Sıra geldi son darbeye. Eski krallığımızda akrabalarımız vardı hatırladınız mı? Gidip hepsi ile tek tek konuşup toprak, şan şöhret vaadi ile kandırın. Zaten aranız iyi olduğundan sizin tarafınıza geçişleri sorun olmayacaktır. Ne yaptık? eski krallığımızdaki güçlü bir aileyi kendi tarafımıza çektik, artık önümüzde kimse duramaz. Verin sopayı...

 

(alıntıdır)  


.:: Gizli Içerik: Içerigi görebilmek için Facebook Sayfamizi 'TIKLA' begenin ve sonra bu sitemize Üye olun::.


  

Google - Keyword: ZDK'nın, krallık, kendi, fazla, şehri, için, kadar, birkaç, Sonra, kurma, aranızı, toprak, olsun, mutlaka, Ancak, kaleleri, krallığınıza, birden, yavaş, başlayın.
<-- Oylama   Yazarmehmet68 Tarih 19-05-2011, 16:21 Yorumlar (3)

Bizi Facebook'dan takip edin :
Yorum No #1 | 18 Haziran 2011 12:01 | Yazar: hoho23 | Grubu: Üye

Isim: --
Yerlesim Yeri: --
Kayıt Tarihi: 5.06.2011
ICQ/MSN: --

Yorumlar: 16 | Konuları: 0
Ben kral harlausu devirmeyi planlıyorum.-2
Yorum No #2 | 4 Kasım 2011 19:53 | Yazar: secomen06 | Grubu: Üye

Isim: --
Yerlesim Yeri: --
Kayıt Tarihi: 13.09.2011
ICQ/MSN: --

Yorumlar: 5 | Konuları: 0
cok süper olmus eline saglık kardeşim ++++++++++++0
Yorum No #3 | 18 May 2012 13:45 | Yazar: lordunuzxmert | Grubu: Üye

Isim: mert huseyin
Yerlesim Yeri: kocaeli
Kayıt Tarihi: 18.05.2012
ICQ/MSN: --

Yorumlar: 1 | Konuları: 0
swadyalar guçlu ama rodoklar atlara karsi super etkili0
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
BAĞIŞ
Sitemize bağış yaparak katkıda bulunabilirsiniz.
Konu Ekle / PAYLAS

Son Yorumlar
 • → geveze_52
  Cossacks Türkce Yama

  Yazar: geveze_52

  Konu: Cossacks Türkce Yama

  Güzel site vepaylaşım kolay gelsin kardeş
 • → AGIR
  Cossacks icin Türk Oyunculari Araniyor

  Yazar: AGIR

  Konu: Cossacks icin Türk Oyunculari Araniyor

  cossackı bizden iyi oynayan yoktur. multiplayerden birbirmizle kapışıyoruz ama internetten oynayamıyorum kımseyle. internet konusunda yardımcı olabilecek varmı
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  RuLing,
  yardimci olmak istedim ama suan icin calisan baska bir Link yok. Bulabilirsem ekliyecegim.
 • → BerkayBabo
  Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Yazar: BerkayBabo

  Konu: Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  aynen bencede herkes denemeli
 • → BerkayBabo
  Üçüncü Dünya Savaşı Modu

  Yazar: BerkayBabo

  Konu: Üçüncü Dünya Savaşı Modu

  kesin çok güzel olur şu anda yüklüyorum
 • → RuLing
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: RuLing

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  sa admin ben indir buyonuna basıyorum sayfadan başka bir sayfa açılıyo domain market diye yardımcı olurmusun
 • → bu-roc
  Cossacks Hata Veriyor ...

  Yazar: bu-roc

  Konu: Cossacks Hata Veriyor ...

  arkadaşlar mrb . bu oyunu yıllarca oynadım ve en cok beğendğim strateji oyunudur. ama gelin gorün ki windows 8 de bir türlü çalıştıramıyorum her tülü yama yı denedım olmadı bu konu hakkında ılerı duzeyde bılgısı olan varsa lutfen yardımcı olsun..
 • → SalihGultepe
  Save Dosyasi

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Save Dosyasi

  cinobilal,
  LINK - A Calisiyor, tekrar dene kardes :!
 • → SalihGultepe
  Cossacks Hata Veriyor ...

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Cossacks Hata Veriyor ...

  octai07,
  maalesef..
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  asafdsfda,
  http://www.mbrepository.com/file.php?id=1784
  Sadece Warband 1.113 Versionu icindir!
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  emoreis75,
  Kralliklarla arani iyi tutuyorsun sonra anlasma kismi gelmiyor.
 • → emoreis75
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: emoreis75

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Krallıklar Arası Savunma anlaşması ne demek
 • → by456
  Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Yazar: by456

  Konu: Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Teşekkürler deneyeceğim
 • → asafdsfda
  Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  Yazar: asafdsfda

  Konu: Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  nasıl indirecez bu herhangibi bir link yok yardımcı olursanız sevinirim
 • → alperen1478
  M&B Warband Süper itemler ve Yüklenişi

  Yazar: alperen1478

  Konu: M&B Warband Süper itemler ve Yüklenişi

  rarın içinde nasıl kurulur anlatılıyomu ?

Tüm Yorumlar
Facebook
Anket
Çalışmalar Ne Yönde Olsun ?
Warband
Cossacks
Silkroad Online
Metin2
İKV

Alexa Rank


Bu sitede bahsi geçen program ve içerikler tamamen tanıtım amaçlı olup yayıncı yada hak sahipi isteği doğrultusunda sitemizden kaldırılır.
Lütfen iletişim bölümü mail adresinden bizimle irtibata geçiniz.Dosyalar alıntı olup sunucumuzda barındırılmaz.
Lütfen Kullanıcı sözleşmesini tekrar gözden geçiriniz.Sitemiz dışındaki linklerden sitemiz sorumlu değildir.