Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/modules/show.full.php on line 243 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/comments.class.php on line 186 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/comments.class.php on line 186 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 64 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 60 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 68 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 77 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /customers/7/3/e/turkcossacks.com/httpd.www/engine/classes/templates.class.php on line 262 İlişki Rehberi » TurkCossacks - Cossacks, Mount Blade, League of Legends, Silkroad Online, Istanbul Kiyamet Vakti ile ilgili hersey

  


.:: Gizli Içerik: Içerigi görebilmek için Facebook Sayfamizi 'TIKLA' begenin ve sonra bu sitemize Üye olun::.


  


M&B hepimizin bildiği gibi kapsamlı bir oyun ve bu oyunun özelliklerinden biri de NPC olarak adlandırdığımız bilgisayar tarafından yönetilen karakterlerle olan ilişkilerimizin varlığıdır.İlişkilerimiz davranışlarımıza göre şekillenir ve her NPC için farklı ilişkilere sahip olma olanağımız var. Bir karakterle olan konuşmalarımız, savaşlarımız, antlaşmalarımız onlarla aramızdaki ilişkiyi düzenler. Örnek veriyorum, bir kral'a karşı savaş vermişseniz, o kral ile ilişkiniz eksi durumuna düşerken, bir kralın yanında omuz omuza savaşmışsanız onunla ilişkiniz artmış olacaktır. Aynı zamanda, karakterlerle olan ilişkilerin yanında, bir de factionlarla olan ilişkilerimiz var olmakta(Bu factionlar: Nord, Sarranid, Vaegir..vb). Aynı krallarda olduğu gibi, hangi faction'ın yanında savaşırsanız onunla yakınlaşırken karşı karşıya savaştığınız faction ile ilişkiniz düşecektir. (-)'ye inmiş ilişkileriniz barış antlaşmaları ile sıfırlamanızda mümkün. Şimdi biraz ayrıntıya girelim...

*Başta şunu söylemeliyim ki, geliştirdiğimiz ilişkilerimiz veya düşen ilişkilerimiz zaman geçtikçe kendilerini sıfıra çekerler. Misal, +20lik bir ilişkiniz ile bir süre ilgilenmezseniz, +19, +18, +17 olarak sıfıra doğru düşecektir. Aynı zamanda -20 olan ilişkide 0'a yükselecektir. Sonuç olarak bu sistem hem iyi, hem kötü. Kendinizi bu durumlara göre ayarlayın, çok fazla bağınız olursa kontrol etmek zor olacaktır. Hiçbirşey eskisi gibi kalmıyor, malum :)

Krallar ile olan ilişkilerinizi arttırmanın birkaç yolu var, bunlar;
• Krallar tarafından size verilmiş görevleri kabul edin, fakat şunu bilin ki görevleri başarı ile tamamlamazsanız (-)ilişki puanı alacaksınız bu yüzden görevleri başarıyla bitirmek hedefiniz olmalı. Aynı zamanda, bir kale veya şehir ele geçirdikten sonra krallar ile konusmanız size +1 ila +2 arası ilişki puanı kazandıracaktır.
• Herhangi bir krala karşı verdiğimiz savaşta galip geldiğimiz zaman kralları rehine olarak alma seçeneğimiz mevcut, rehine olarak yanımıza aldığımız kralları serbest bırakırsak onur ve ilişki puanı kazanacağız. Bu ilişki puanı +5 olacak ve 1-3 onur puanı. (Eğer ona saldırırsak -1 ilişki puanı alacağız; yani eğer elinizden kralı kaçırırsanız, negatif bir ilişki bonusunuz olacak).

Görevler ilişki puanı arttırma yolunda iyi bir seçim, aynı zamanda tamamlayacağınız görevin zorluk derecesine göre daha fazla veya daha az ilişki puanı kazanacaksınız. 
Puan Sistemleri;
• Eğer aracılık yapıp, güvercin gibi mesaj teslim görevlerini yaparsanız +1 ilişki puanı kazanırsınız. 
• Eğer düşman kralı yakalarsanız +5 ila +6 arası ilişki puanı alırsınız. 
• Aynı zamanda yenilmek üzere olan hatta ölüm'e çok yakın olan bir kralı kurtarırsanız kazanabileceğiniz en fazla ilişki puanını kazanabilirsiniz. Yani genel olarak, kurtardığınız kral ne kadar kötü dayak yemişse siz o kadar iyi ilişki puanı alacaksınız.

Tüm bunları anlattık fakat şimdi felsefemizi değiştirip olaya farklı bir açıdan bakacağız. Aslına bakarsanız bu işin püf noktası, yani ilişki arttırmanın meslek sırrı bir faction'a katılmaktır. Bir kale veya şehir kazanın, evlenin ve kilerinizi yemek, bira, şarap, baharat ve yağ ile doldurun. (Bu sistem M&B'in can alıcı noktası, eğer bu şekilde ilişki kasmadan başka yöntemlere girerseniz ömür boyu sürecektir ilişki puanı çalışmalarınız.) Belirli aralıklar ile festivaller düzenleyin, aynı zamanda moralinizin yüksek olduğuna emin olun! Bu yöntemi tüm krallar ile barışta olduğumuz zaman uygulamak daha zekice, bunun da nedeni şudur ki festivalimize daha çok kral çağırabilme olasılığımız doğuyor. Bu sayede umduğumuzdan fazla kral ile ilişkilerimiz iyi olacak.(Bu işi kısaca yarıladık, gayet iyi gidiyoruz.) Bu yöntemi eğer, Marshal campaign oynamıyorsanız, her zaman uygulayabilirsiniz.

• Krallar kalenize veya şehirinize giriş yaptığında, onları selamlayın en azından +1 veyahut +2 ilişki puanı kapabilirsiniz. Çok fazla click yapmanız gerekecek, festivale katılacak kral sayısı fazla olacak, fakat sonunda tüm bu yaptıklarınız kazandığınız ilişki puanlarına değecek! Eğer gelen krallar festival sonuna kadar sizinle kalırsa +3 ilişki puanıda kazanacaksınız. (Aynı zamanda 20-30 puan şöhret kazanmanızda gayet mümkün!)

Realistik olmayan oyun oynuyorsanız(Yani kaydetmeden oyundan çıkamıyorsanız.), kralları zindanlardan kurtararak çok iyi ilişki puanları kapabilirsiniz. (Realistik oyunda da bunu yapmak elbette mümkün, fakat baya riskli.) Eğer dandik bir sopa ile beş zırhlı korumayı tek başınıza tek seferde alabilme yeteneğiniz var ise, ve aynı zamanda zindan gardiyanını 3-4 hızlı vuruş ile indirebilirseniz(Bunlar başınıza gelebilecek olasılıklar.), siz bu işi başarabilirsiniz. Eğer bu iş için 300Dinar bayılmaya razı iseniz, yakınlarda olan bir köye gidin ve onlara gece yarısında bir ateş yakmaları gerektiğini söyleyin, siz girmeden önce tabii ki. İçeri girdiğinizde daha az gardiyanla karşı karşıya kalacaksınız, bu gerçekten iyi bir yardım.(Ayrıca zindandan kurtardığımız kişilere bir takım emirler verebiliyoruz; kılıç kuşanmalarını veya zindanda beklemelerini emredebiliyoruz. Kılıç kuşanırlarsa, bize katılmış sayılıyorlar.)

Eğer etrafda dolaşarak tüccar şeklinde oynuyorsanız, ekranın alt tarafında gözüken hatırlatmaları her zaman takip edin, özellikle kral kaçırılmalarını. Eğer kaçıranlar çok uzakta değillerse, onları kralları sakladıkları zindanlara kadar takip edin(İzlerini sürün.). Eğer onları başarılı bir şekilde kurtarırsanız, +5 ila +8 arasında bir ilişki puanı alacaksınız, biraz onur puanı, ve tabii ki +3 faction ilişki puanı. Bu işi daha da kolaylaştırmak istiyorsanız tutsak eden faction'ı ile barış içinde olun, bu sayede içeri sızmak zorunda kalmıyacaksınız hatta içeri tüm zırhınız ile girebilirsiniz.

Sonuç olarak birkaç ekleme daha yaparsak; köylerdeki haydutları öldürün, veya ‘Suçluyu Yakala’ görevini tamamlayıp parayı kabul etmeyin, bu size onur puanı kazandıracaktır. Eğer aşırı derecede onur puanına sahipseniz, onurlu krallar sizinle iyi bir ilişkiye sahip olacaktır, onlarla görüşmeden bile en iyi arkadaş olabilirsiniz!

**Ün/Şöhret/Nam- Eğer yazmış olduğum son paragrafı okumuşsanız, ün kazanmanın en iyi yolunun festival vermek olduğunu zaten biliyorsunuz. Her hafta düzenli olarak en az bir festival verin, kalenizde olmasanız bile festival vermeye tam yol devam... Aynı zamanda deniz yağmacıları ve tundra haydutları savaşlarındanda ün puanı alabilirsiniz, +20 ila +30 arası olacaktır diye tahmin ediyorum. Bir kişiye karşı otuz kişi(1versus30) olan savaşalarda +29 ün kazanmanız olasılıklı. Turnuvalara katılın, onlarda ün kazanma yolunca önemli bir adımdır. Yaklaşık olarak +16 ila +29 arası turnuva başına onur puanı kazanıyoruz aynı zamanda kendi üstümüze para yatırarak bu işten karlı olarak sıyrılabiliriz...

 

(alıntı:  Mawi)  


.:: Gizli Içerik: Içerigi görebilmek için Facebook Sayfamizi 'TIKLA' begenin ve sonra bu sitemize Üye olun::.


  

Google - Keyword: ilişki, puanı, olarak, zamanda, &bull, fazla, çok, zaman, karşı, krallar, kadar, festival, arası, ilişkilerimiz, fakat, ün, kralları, olacaktır, ilişkiniz, onları.
<-- Oylama   Yazarmehmet68 Tarih 19-05-2011, 16:29 Yorumlar (2)

Bizi Facebook'dan takip edin :
Yorum No #1 | 17 Haziran 2011 20:38 | Yazar: hoho23 | Grubu: Üye

Isim: --
Yerlesim Yeri: --
Kayıt Tarihi: 5.06.2011
ICQ/MSN: --

Yorumlar: 16 | Konuları: 0
Bir isyan girişiminde bulunacağım kral harlausu devirip svadyalılerın kralı olmayı planlıyorum.Tavsiyelerinizi acilen bekliyorum.0
Yorum No #2 | 18 Haziran 2011 08:41 | Yazar: mehmet68 | Grubu: Moderatör (T)

Isim: MEHMET
Yerlesim Yeri: AKSDEN
Kayıt Tarihi: 29.10.2010
ICQ/MSN: --

Yorumlar: 29 | Konuları: 22
isyan hazırlasında svadya krallığının lideri olamayabilirsin taht taliplerinden Suno leydisi İsolla ile konuş o zaman sen krallığın lideri değil komutanı olursun cool istersen bunu diplomasi modunda yap daha rahat olur ama eğer ben ayrı krallık kurarım diyorsan ilk olarak bir kale/şehir ele geçir sonra o şehre asker koy yoldaşlarından soylu olanları lord yap böylece hızlıca gelişerek ele geçirebilirsin0
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
BAĞIŞ
Sitemize bağış yaparak katkıda bulunabilirsiniz.
Konu Ekle / PAYLAS

Son Yorumlar
 • → geveze_52
  Cossacks Türkce Yama

  Yazar: geveze_52

  Konu: Cossacks Türkce Yama

  Güzel site vepaylaşım kolay gelsin kardeş
 • → AGIR
  Cossacks icin Türk Oyunculari Araniyor

  Yazar: AGIR

  Konu: Cossacks icin Türk Oyunculari Araniyor

  cossackı bizden iyi oynayan yoktur. multiplayerden birbirmizle kapışıyoruz ama internetten oynayamıyorum kımseyle. internet konusunda yardımcı olabilecek varmı
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  RuLing,
  yardimci olmak istedim ama suan icin calisan baska bir Link yok. Bulabilirsem ekliyecegim.
 • → BerkayBabo
  Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Yazar: BerkayBabo

  Konu: Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  aynen bencede herkes denemeli
 • → BerkayBabo
  Üçüncü Dünya Savaşı Modu

  Yazar: BerkayBabo

  Konu: Üçüncü Dünya Savaşı Modu

  kesin çok güzel olur şu anda yüklüyorum
 • → RuLing
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: RuLing

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  sa admin ben indir buyonuna basıyorum sayfadan başka bir sayfa açılıyo domain market diye yardımcı olurmusun
 • → bu-roc
  Cossacks Hata Veriyor ...

  Yazar: bu-roc

  Konu: Cossacks Hata Veriyor ...

  arkadaşlar mrb . bu oyunu yıllarca oynadım ve en cok beğendğim strateji oyunudur. ama gelin gorün ki windows 8 de bir türlü çalıştıramıyorum her tülü yama yı denedım olmadı bu konu hakkında ılerı duzeyde bılgısı olan varsa lutfen yardımcı olsun..
 • → SalihGultepe
  Save Dosyasi

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Save Dosyasi

  cinobilal,
  LINK - A Calisiyor, tekrar dene kardes :!
 • → SalihGultepe
  Cossacks Hata Veriyor ...

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Cossacks Hata Veriyor ...

  octai07,
  maalesef..
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  asafdsfda,
  http://www.mbrepository.com/file.php?id=1784
  Sadece Warband 1.113 Versionu icindir!
 • → SalihGultepe
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: SalihGultepe

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  emoreis75,
  Kralliklarla arani iyi tutuyorsun sonra anlasma kismi gelmiyor.
 • → emoreis75
  Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Yazar: emoreis75

  Konu: Mount Blade Warband Kergit To Ottoman Osmanlı Modu

  Krallıklar Arası Savunma anlaşması ne demek
 • → by456
  Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Yazar: by456

  Konu: Robin Hood Mod (Hikaye Modu) çıktı

  Teşekkürler deneyeceğim
 • → asafdsfda
  Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  Yazar: asafdsfda

  Konu: Mount Blade Warband 81 Yeni Asker Modu

  nasıl indirecez bu herhangibi bir link yok yardımcı olursanız sevinirim
 • → alperen1478
  M&B Warband Süper itemler ve Yüklenişi

  Yazar: alperen1478

  Konu: M&B Warband Süper itemler ve Yüklenişi

  rarın içinde nasıl kurulur anlatılıyomu ?

Tüm Yorumlar
Facebook
Anket
Çalışmalar Ne Yönde Olsun ?
Warband
Cossacks
Silkroad Online
Metin2
İKV

Alexa Rank


Bu sitede bahsi geçen program ve içerikler tamamen tanıtım amaçlı olup yayıncı yada hak sahipi isteği doğrultusunda sitemizden kaldırılır.
Lütfen iletişim bölümü mail adresinden bizimle irtibata geçiniz.Dosyalar alıntı olup sunucumuzda barındırılmaz.
Lütfen Kullanıcı sözleşmesini tekrar gözden geçiriniz.Sitemiz dışındaki linklerden sitemiz sorumlu değildir.